Co zrobić gdy drenaż przestanie odbierać

Co zrobić gdy drenaż przestanie odbierać ścieki lub wodę?

 

Każda instalacja oczyszczalni ścieków działa na zasadzie poszczególnych etapów filtracji lub oczyszczania ścieków. Wystarczą nieprawidłowo dobrane urządzenia, nieodpowiednie serwisowanie lub niewłaściwe użytkowanie i problem gotowy.

Zbyt szybkie problemy z drenażem (do 2 lat) świadczą o nieprawidłowym dobraniu urządzeń lub nieodpowiednim montażu. Każda oczyszczalnia drenażowa działa na zasadzie osadnika wstępnego i filtra piaskowego pionowego. To co ulega degradacji to właśnie filtr pionowy piaskowy. W wyniku szeregu zależności przestaje on działać. Przy nadmiernej kolmatacji gruntu  tworzy się błona biologiczna (namuł lub sapropel), który blokuje przepływ podczyszczonych ścieków. W wyniku braku dostępu powietrza w drenażu zaczyna się tworzyć siarczek żelaza, który całkowicie blokuje przepływ wody do gruntu.

Identyczna sytuacje powstaje przy oczyszczalniach biologicznych z tym, że większość problemów z drenażem to efekt przedostania się osadu nadmiernego.

Co w takiej sytuacji zrobić?

Zanim zaczniemy wykopywać lub budować drenaż w nowym miejscu warto spróbować udrożnić drenaż. 

Metod jest kilka:

- w przypadku braku przepływu na rozsączenia (zapchania rury) można przepłukać rury drenażowe wodą lub skorzystać z pomocy firm kanalizacyjnych z zastosowaniem sprzętu WUKO ale niestety nie działa to przy słabo odbierającym drenażu

- w przypadku słabego rozsączania lub jego całkowitym braku (woda stoi w kominku) można zastosować silny i bardzo skuteczny nowoczesny biopreparat enzymatyczny  BIOREGENERATOR

 

 

 

- inna domowa metoda to przesuszanie drenażu (cykliczne opróżnianie zbiornika przez szambiarkę lub pompę do ścieków) pozwala na chwilowe uaktywnienie drenażu do czasu podjęcia konkretniejszych działań- najlepsze efekty dla oczyszczalni tunelowych ale wymaga to sporo czasu

- zlecenie naszemu serwisowi czyszczenie drenażu specjalistyczną chemią

 

 

W przypadku braku powodzenia pozostaje przebudowa oczyszczalni. Przy tradycyjnych metodach budujemy nowe złoże rozsączające, natomiast przy oczyszczalniach tunelowych można wykorzystać istniejące tunele do budowy nowego drenażu.

Przykład naprawy oczyszczalni ścieków tunelowej.

Naprawa oczyszczalni drenażu tunelowego

 

Naprawa drenaży

Serwis i naprawa niedrożnych drenaży, studni chłonnych

Nasza wiedza specjalistyczna i sprzęt pozwala na bezinwazyjne naprawianie drenaży, studni chłonnych, systemów tunelowych.

Stosujemy specjalistyczne środki chemiczne (nie kwasy, ługi, Perhydrol, itp.) do udrażniania drenaży jak i również mechaniczne techniki udrażniania.

W przypadku zbyt silnego zanieczyszczenia złoża lub niewłaściwej budowy (jakości wykonania) oczyszczalni konieczna jest jej przebudowa.

Prace ziemne

 

Zakres naszych prac ziemnych obejmuje usługi koparko-ładowarką New Holland B115 i minikoparką Case 16:

 

wykopy pod fundamenty

korytowanie pod drogi

kopanie rowów melioracyjnych

wykopy pod oczyszczalnie ścieków, szamba

hałdowanie ziemi

zdejmowanie humusu

wyburzenia

niwelacje terenu i skarpowanie

wykopy pod przyłącza wodne i kanalizacyjne, sieci gazowe, kable elektryczne

studnie chłonne

odwodnienia, drenaże

 

Transport Bydgoszcz:

 

czarnoziem, żwir, piasek, kamień 8-16 mm, 16-32 mm, gruzu, itp

 

 

Projektowanie

Projektowanie

Wykonujemy:

1. Projekty instalacji:

- przyobiektowych oczyszczalni ścieków dla firm hoteli, pensjonatów, zakładów

- osiedlowych oczyszczalni ścieków do 350 osób

- przydomowych oczyszczalni ścieków

2. Operaty wodnoprawne Bydgoszcz

3. Modernizacje istniejących oczyszczalni ścieków

4. Uzgodnienia i analizy środowiskowe

 

O nas

 SBR Easy Plast

    Firma Alfa - Tech została założona w 2002 roku przez grupę inżynierów sanitarnych specjalistów branży wod.-kan.  Od samego początku specjalizuje się w projektowaniu, sprzedaży i instalowaniu nowoczesnych przydomowych biologicznych i drenażowych oczyszczalni ścieków o wydajności do 200 osób/dobę (30 m3/dobę). Staramy się przy tym dostarczać naszym klientom najnowszych rozwiązań w tym zakresie.

Stawiamy na najwyższą jakość budowanych instalacji oczyszczalni ścieków. Przemyślane i niezawodne rozwiązania  to nasza domena. Nieustannie wdrażamy nowe technologie, współpracujemy z biurami projektowymi, urzędami i producentami urządzeń oczyszczalni w całej Europie. Prowadzimy seminaria, szkolenia dla instalatorów, studentów wydziałów budownictwa oraz propagujemy ekologiczne rozwiązania dla środowiska.

Zapewniamy pełna gamę usług w  zakresie projektowania, doboru urządzeń oraz montażu wszystkich możliwych dostępnych oczyszczalni ścieków niezależnie od warunków gruntowych.

 Nasze oczyszczalnie stosowane sa przede wszystkim do obsługi:

 • domów wielo i jednorodzinnych
 • firm
 • gospodarstw rolnych
 • domków letniskowych
 • pól campingowych
 • pensjonatów i małych hoteli

na terenach nie posiadajacych kanalizacji, zastępujac szamba lub inne zbiorniki bezodpływowe.Sa bezobsługowe i bardzo tanie w eksploatacji a koszt instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków zwraca się już po dwóch latach jej eksploatacji.

Zajmujemy się również modernizacją i adaptacją szamb na przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą inżynierska oraz ogromnym doświadczeniem w budowie oczyszczalni ścieków. Nasze ekipy montażowe, oraz serwisowe działają na zasadzie pełnej mobilnosci i dyspozycyjnosci. Jesteśmy gotowi podjąć każde zadanie techniczne w branży niezależnie od skali trudnosci. Wybudowaliśmy już ponad 2200 sprawnie działających oczyszczalni i jesteśmy dumni z zadowolenia naszych klientów.

OFERUJEMY NAJWIĘKSZY WYBÓR

PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI W POLSCE 

W BARDZO ATRAKCYJNYCH CENACH!!!

 

 

Wizyta, badanie gruntu i fachowy dobór oczyszczalni na Twojej działce -

 ZA DARMO!!! 

 

Alfa-Tech company created in 2002 by a group of sanitary engineers. Specializes in the distribution and installing gardens biological sewage and drainage. The company provides a full range of services in this area. Our plants are used to support: homes ,houses, farms, small businesses, etc.

We invite you to cooperation ! Alfa-Tech Team

 

 OCZYSZCZALNIA

Podkategorie

 • Prace ziemne

   

  Zakres naszych prac ziemnych obejmuje:

   

   

  wykopy pod fundamenty

   

  korytowanie pod drogi

   

  kopanie rowów melioracyjnych

   

  wykopy pod oczyszczalnie ścieków, szamba

   

  hałdowanie ziemi

   

  zdejmowanie humusu

   

  wyburzenia

   

  niwelacje terenu i skarpowanie

   

  wykopy pod przyłącza wodne i kanalizacyjne, sieci gazowe, kable elektryczne

   

  studnie chłonne

   

  odwodnienia, drenaże